Bateria prysznicowa może być czymś więcej – jakie jeszcze może mieć opcje?

Podstawowe funkcje i rodzaje baterii prysznicowych

Nie ma nic przyjemniejszego od relaksującego prysznica na początek dnia lub na jego koniec. Natrysk działa pobudzająco i sprawia, że czujemy się rześko. Szybki prysznic może trwać kilka minut i daje niezwykle dużo przyjemności, dlatego można pozwolić sobie na niego w każdej chwili.

Oprócz wyboru kabiny prysznicowej, która powinna być wygodna i przestronna, szczególną rolę odgrywa bateria prysznicowa.

Przy obecnym bardzo bogatym asortymencie możemy sobie pozwolić na sporą fantazję. Baterie prysznicowe mogą być klasyczne, lecz również mogą pełnić inne praktyczne, jak i estetyczne funkcje. Przede wszystkim mogą być ozdobą całego prysznica. Współczesne modele mają walory dekoracyjne zarówno w kolorze, jak i w kształtach. Możemy pozwolić sobie na dobranie odpowiedniej baterii do wystroju naszej łazienki. Czy będzie to standardowa biel, czy może pozwolimy sobie na małą ekstrawagancję, mamy tutaj szerokie pole do popisu. Niektóre baterie mają bardzo ciekawe kształty. Od klasycznych o regularnych kształtach po nowoczesne futurystyczne formy.
Możemy wyróżnić 2 rodzaje baterii zależnie od ich montażu, dlatego też aranżując łazienkę trzeba podjąć decyzję właśnie już w tym konkretnym momencie.
Bateria naścienna montowana bezpośrednio do rur doprowadzonych do łazienki. Do niedawna najbardziej popularna. Charakteryzuje się łatwością montażu i niską ceną, jednak jest już powoli wypierana przez baterie nowoczesne, podtynkowe .

Bateria podtynkowa nie posiada konieczności montowania bezpośrednio w miejscu doprowadzenia instalacji wodnej. Cały mechanizm sterujący umieszczony jest w ścianie, co daje niezwykle nowoczesny wygląd. Na zewnątrz jest przeważnie tylko dźwignia lub ozdobna maskownica. Montaż jednak jest trudniejszy niż w przypadku baterii natynkowej, gdyż trzeba go zaplanować odpowiednio wcześniej, przed położeniem glazury.
Baterie prysznicowe mogą również być dostępne w wersjach z jednym uchwytem lub dwuuchwytowe.

Jednouchwytowe to takie gdzie za pomocą jednej dźwigni sterujemy temperaturą oraz siłą strumienia wody. Takie modele są najpopularniejsze.
Dwuuchwytowe posiadają dwa oddzielne kurki. Jeden do wody ciepłej, a drugi do zimnej. Często wykonywane w wersji retro dla miłośników nawiązywania do przeszłości.

Opcje dodatkowe


Bateria termostatyczne posiadają wbudowany regulator temperatury. Dzięki niemu możemy utrzymywać stałą temperaturę wody przez cały czas kąpieli. Jest to komfortowe rozwiązanie, jeśli ktoś nie lubi przykrych niespodzianek.
Bateria prysznicowa z deszczownicą to praktyczne rozwiązanie i chwila odprężenia, a zarazem bardzo designerski wygląd. Montowana zwykle u góry przy suficie, posiada możliwość regulacji kierunku strumienia wody, a my mamy wolne ręce i nie musimy brać słuchawki do rąk.
Bateria z perlatorem, który zmniejsza zużycie wody.

Bardzo szeroki wybór mamy również wśród całych paneli prysznicowych, w których oprócz samej baterii jest mnóstwo ciekawych funkcji.

Krzesełko rozkładane szczególnie przydatne dla osób starszych lub mających problemy zdrowotne.
Panel sterowania ręczny lub elektroniczny, dzięki któremu możemy regulować większość funkcji.
Wbudowane lampy halogenowe ładnie oświetlają kabinę i są efektowne rozwiązaniem. Moduły do aromaterapii oraz masażu pozwalają na relaks po ciężkim dniu pracy.
Odtwarzacz Hi Fi i głośnik do słuchania ulubionej muzyki. Lustra półeczki, wszystko dla wygody i komfortu kąpieli.

Bateria prysznicowa może być czymś więcej niż tylko urządzeniem do zasilania w bieżącą wodę. Możemy uprzyjemnić sobie czas wieloma udogodnieniami, które sprawią, że poczujemy się jak w swoim prywatnym salonie SPA. W dodatku możemy odmienić wygląd naszej łazienki i s29prawić, że to miejsce będzie się nam kojarzyć z chwilami wytchnienia po męczącym dniu.

Prysznice i brodziki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedemnaście =