Jakie meble sprawdzą się w łazience – drewniane czy porcelanowe?

Wybór mebli do łazienki teoretycznie jest bardzo prosty. Na rynku jest wiele modeli, ale są one do siebie bardzo podobne. W łazience rządzi klasyka, dlatego też nie ma zbyt różnorodności wśród mebli łazienkowych. Zazwyczaj są one dość proste, utrzymane w kolorystyce bieli, z ładnymi gałkami przy szafkach.

Oczywiście jest na rynku również wiele bardzo wytwornych sprzętów, które zachwycają połączeniem poszczególnych materiałów ze sobą. Są one również bardzo odważne pod względem kolorystycznym. Jednak mając stosunkowo małą łazienkę, a tak zazwyczaj właśnie jest, stawiamy na klasykę i biel, ponieważ ona optycznie powiększa pomieszczenie.

Problemem jednak czasem jest dla nas to, z jakiego materiału takie meble powinny być wykonane, by całkowicie nas zadowoliły.

Czy drewno jest odpowiednim materiałem do łazienki?

W łazience zazwyczaj panuje spora wilgoć. Gdy bierzemy kąpiel, para wodna cały czas ulatnia się w pomieszczeniu. Może nam się zatem wydawać, iż drewno nie jest w tym przypadku zbyt dobrym materiałem na meble, ponieważ zdecydowanie nie jest ono odporne na wilgoć. Jeśli meble są w jakiś sposób sklejane, od nadmiaru wilgoci takie sklejone miejsca mogą się rozkleić.

Warto jednak pamiętać o tym, że dziś technologie w kwestii wyrobu mebli łazienkowych są udoskonalone. Drewno, jakie się wybiera do tych mebli, wykazuje sporą odporność na wilgoć.

Poza tym tego jest ono także odpowiednio zabezpieczane różnego rodzaju preparatami, które gwarantują nam, iż meble z pewnością wytrzymają warunki, jakie będą panowały w łazience.

Meble drewniane to klasa sama w sobie. Dlatego też wstawienie ich do naszej łazienki, jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem. Są one także funkcjonalne, drewno jest bowiem bardzo odporne na różnego rodzaju otarcia i uderzenia.

Porcelanowe meble – czy warto się na nie zdecydować?

Meble porcelanowe, wykonane z elementów tego materiału, są oczywiście dużo bardziej odporne na wilgoć. To może przekonywać nas do tego, iż zdecydowanie bardziej nadają się do tego pomieszczenia. Jednak ten materiał jest bardzo kruchy i delikatny. Dlatego też gdyby nam coś upadło, łatwo byłoby o jakiś uszczerbek w strukturze mebla.

Jak zatem widać, oba rodzaje mebli mają swoje wady i zalety. Wybór ich zatem warto rozważyć pod kątem indywidualnych upodobań. Jeśli ktoś pragnie mieć klasyczną łazienkę, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim meble drewniane. Są one również najpopularniejsze na rynku dlatego też nie będzie absolutnie żadnego problemu z tym, by znaleźć te wymarzone w sklepie stacjonarnym czy też internetowym.

Chcąc jednak zrobić sobie niepowtarzalną łazienkę, zdecydowanie lepiej jest pokusić się o meble porcelanowe. Wyglądają one bardzo elegancko w łazience, choć trzeba o nie należycie dbać. Wybór mebli do łazienki powinien być przez nas traktowany bardzo poważnie, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu narażone są one na działanie największej ilości czynników.

Ogólnie o łazienkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =