Modne i praktyczne dekoracje łazienkowe

Łazienka, jak każde inne pomieszczenie w naszym domu, może być przytulna. Jak jednak sprawić, by taka była? Przede wszystkim warto postarać się o to, by wprowadzić do niej różnorodne dekoracje. Zazwyczaj mamy je w salonie czy też w sypialni. Czasem również w kuchni albo w korytarzu.

Jeśli natomiast chodzi o łazienkę, bardzo rzadko decydujemy się na to, aby wprowadzić je właśnie do tego pomieszczenia. Tymczasem czasopisma o dekorowaniu wnętrz czy też nawet sklepy pokazują nam, jak może bardzo ożywić to całą przestrzeń. Poza tym, podczas kąpieli w wannie dużo lepiej się wypoczywa widząc, że dookoła jest klimatycznie.

Jakie dekoracje można wstawić do łazienki?

Oczywiście w łazience nie możemy również przesadzić z ilością dekoracji. Jest to mimo wszystko pomieszczenie, w którym chcemy przede wszystkim odpocząć, zrelaksować się w wannie po ciężkim dniu. Większość łazienek ma również stosunkowo mały metraż, dlatego nie należy dodatkowo zagracać ich mnóstwem dekoracji.

Warto podejść zatem do tego bardzo rozsądnie i przede wszystkim wybierać dekoracje, które będą w jakiś sposób również praktyczne. Przykładowo świetnym dekoracjami mogą być proste akcesoria łazienkowe takie jak mydelniczka, dozownik na mydło czy też kubek na szczoteczki. Poza tym, również pojemnik na patyczki do uszu może taką dekorację stanowić.

Obecnie tego typu akcesoria bardzo często są bogato zdobione. Mają ciekawe napisy, czasem jakieś faktury, doczepione elementy. na przykład pojemnik na patyczki do uszu może być w formie szklanego pojemnika, zwieńczonego złotą różą. Dozownik na mydło posiada różne barwy, takie jak złoty, połyskujący kolor. Mydelniczka natomiast może być w kolorze marmuru, a kubek na szczotki mieć dekorację w formie wystających kuleczek.

Dziś wyobraźnia twórców takich właśnie akcesoriów, w gruncie rzeczy nie ma końca. Cały czas tworzą oni nowe przedmioty, które są zaskakujące i świetnie wkomponowują się w łazienki w różnych stylach.

Roślinki w naszej łazience

Taką formą dekoracji może być również wstawienie rośliny do łazienki. Oczywiście warto pamiętać o tym, iż powinna być to roślina, która lubi wilgoć. Najlepiej, aby była ona stosunkowo mała, wówczas można pokusić się o wstawienie nawet kilku. Takie rośliny bardzo kontrastują z pomieszczeniami, które zazwyczaj są urządzone w kolorystyce bieli.

Jeśli mamy łazienkę większych rozmiarów, możemy pokusić się o wprowadzenie do niej nawet dużej rośliny stojącej, w sporej ozdobnej donicy. To idealnie zgrywa się wówczas na przykład z retro wanną,

Dekoracją mogą być również świece, na które bardzo często również znajdujemy miejsce w naszych łazienkach. Mogą mieć oryginalne i ładne wzory czy też ciekawą fakturę. Dobrze, aby były one większych rozmiarów, dzięki czemu można je odpowiednio wyeksponować.

Można też umieścić w łazience ozdobne kosze na kosmetyki czy też nawet kosz na pranie. Warto ograniczyć ilość dekoracji, które nic nie wnoszą a postawić na takie, które w jakiś sposób mogą się przydać.

Ogólnie o łazienkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 7 =